Fortepian

Zajęcia fortepianu w Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny

Dlaczego w naszej szkole prowadzimy zajęcia z fortepianu?

To właśnie pianino ma najlepszy wpływ na rozwój dziecka. Gra na instrumentach klawiszowych wcale nie jest łatwa. W odróżnieniu od innych (np. fletu czy gitary), pianino angażuje wszystkie zmysły oraz w jednakowym stopniu stymuluje rozwój prawej i lewej półkuli mózgu. Dzięki temu dziecko potrafi zsynchronizować ich pracę, co bywa trudne nawet dla nastolatków.

Dzięki systematycznym lekcjom nauki gry na fortepianie, dziecku w późniejszych latach łatwiej jest prawidłowo wnioskować, myśleć analitycznie, co owocuje również dobrymi wynikami w szkole (szczególnie z przedmiotów ścisłych). Jeżeli uczeń jest z natury nadmiernie wrażliwy lub wybuchowy, taka forma spędzania czasu pomoże okiełznać jego trudne cechy charakteru.

Gra na pianinie nie tylko stymuluje rozwój psychofizyczny i usprawnia koordynację manualną, ale pomaga także dziecku uwierzyć we własne możliwości i kształtuje jego wrażliwość estetyczną.