Mundurki

Ten, kto stroi się dla przypodobania innym, niechaj nie odważa się nazywać siebie czystym w sercu, gdyż strój zadaje kłam jego słowom.” (św. Filip Nereusz)

Żyjemy w czasach, w których słowa takie jak powyższe lekceważone są nawet przez katolików. Jakże wielu z nich bagatelizuje problem mody, która przyczynia się do wciąż postępującego zepsucia moralnego. Już w pierwszej połowie XX w. Pius XI, a za nim Pius  XII, potępili zmiany zachodzące w modzie, uznając, że torują one drogę moralnemu zepsuciu i powszechnej rozwiązłości. Od tamtych czasów zjawiska te przybrały na sile jakościowo i ilościowo, zarażając moralność całej społeczności ludzkiej. Aby te zgubne dla dusz ludzkich trendy nie przeniknęły do naszej Szkoły, obowiązującym w niej strojem są mundurki. Tym samym chcemy podtrzymywać i rozwijać naturalne pragnienie czystości i skromności, rodzące się w dziecięcym sercu już od najmłodszych lat. Mundurki są również wyrazem skromności, a zarazem antidotum na próżność i pychę, które mogłyby się zrodzić w dziecięcym sercu z chęci rywalizacji z kolegami i koleżankami, kto jest lepiej czy ładniej ubrany.

Tak więc, chłopcy są zobowiązani do noszenia:

• granatowego polara z emblematem szkoły
  • błękitnej koszulki polo z emblematem szkoły (krótki i długi rękaw)
  • szarych materiałowych spodni
  • szarych skarpetek
  • obuwia na podeszwie nierysującej podłogi

Z kolei dziewczynki zobowiązane są do noszenia:

• granatowego polara z emblematem szkoły
  • błękitnej koszulki polo z emblematem szkoły (krótki i długi rękaw)
  • szarej sukienki
  • gładkich szarych podkolanówek lub rajstop
  • obuwia na podeszwie nierysującej podłogi